تصاویری از تاریکترین بخش آسمان زمین

 

نخستین گام برای عکاسی از آسمانها یافتن جایی است که کاملا تاریک بوده و آلودگی نوری ناشی از چراغ‌های شهری در آن راهی نداشته باشد، قدمی که یک عکاس نجومی را به صحرایی در شیلی کشاند تا تاریکترین بخش آسمان زمین را با چشم خود ببیند.

به گزارش مهر، «استفانی گیزارد» عکاس نجومی زمانی که می‌خواست این بخش از تاریکترین نقطه آسمان را بیابد به صحرای آتاکاما در شیلی رسید، جایی که آسمانش در هنگام شب تاریکترین آسمان جهان است.

نتیجه عکاسی‌های وی تصاویر شگفت‌انگیزی هستند که در ابتدا کمی کدر و آلوده به نظر می‌رسند اما در صورتی که به اندازه کافی بر روی آنها بزرگنمایی صورت گیرد، بیننده خود را در میان آسمان احساس خواهد کرد.

این تصاویر در فاز ماه نو به ثبت رسیده، به این معنی که هیچ نوری از سوی ماه در آسمان وجود نداشته تا نورهایی که از دیگر بخشهای جهان به زمین می‌رسند را مختل کند.

با وجود اینکه گیزارد تصاویر خود را در چنین زمانی از سال از کهکشان راه شیری به ثبت رسانده، باریکه‌هایی از نور در سطح آسمان به چشم می‌خورند. این نوارهای نوری نورهای جاده‌های شهری نیستند، بلکه از خود کهکشان زمین نشات می‌گیرند.

دیگر نورهایی که در این تصویر دیده می‌شوند، بازتاب نور خورشید هستند که توسط اجرام کیهانی به سوی زمین بازتابانده می‌شوند. نتیجه تلاش‌های این عکاس بخش‌هایی از تاریکترین آسمان زمین است که کمترین اختلالات نوری در میان آن به چشم می‌خورد.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، در تصویر اول می‌توان ابرهای ماژلانی بزرگ و کوچک را در سمت چپ و بازتاب‌های نور خورشید را در سمت راست مشاهده کرد. همچنین صورت فلکی اوریون در بالای تصویر به چشم می‌خورد و ستاره درخشانی که در مرکز تصویر دیده می‌شود نیز در اصل ستاره نیست، سیاره مشتری است.

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: