5 عکاس برتر حیات وحش سال 2010

 

 

موسسه وئولیا (Veolia Environment Wildlife ) که در حفظ حیات وحش فعالیت می‌کند هر سال در بین هزاران عکس ارسالی حیات وحش در 5 بخش مختلف برترین عکاس های حیات وحش را معرفی می‌کند. برای سال 2010 این موسسه 5 عکاس برتر را معرفی کرده است. با توجه به این که تعداد عکس ها 5 قطعه است بنا براین در این گزارش برندگان جایزه جرالد دورل برای حیات وحش در حال انقراض را نیز که در سایت وئولیا معرفی شده اند، ارایه می‌شود. 5 عکس نخست گزارش مربوط به 5 عکاس برتر حیات وحش 2010 و 6 عکس بعدی مربوط جایزه جرالد دورل 2010 هستند.
صحنه‌ای دیدنی و تا اندازه‌ای غم‌انگیز از شکار یک غزال کوچک توسط دو یوزپلنگ (چیتا) در پارک کگالاگادی در آفریقای جنوبی . عکاس بریجنا بارنارد.
حیات وحش
تصویر فعالیت مورچه‌ها در هنگام شب در کاستاریکا که بنس میت عکاس آن برنده جایزه سال 2010 بهترین عکاس حیات وحش شد.
تصویر گروهی پلیکان گونه دالماسیان در شمال یونان. عکاس یاری پلتوماکی.
خرس قطبی
اریک گرونینگساتر همراه با اعضای انستیتوی نروژی خود در ناحیه اسوارلبارد در نروژ بود وقتی که یک خرس قطبی به آنها نزدیک شد. اریک می‌گوید: دوربینم را فدا کردم و از داخل قایق به کمک ریموت کنترل توانستم این عکس را بگیرم. او افزود: خرس قطبی چند بار دوربین را بو کرد، به این ور و آن ور انداخت و سپس دوربین را به داخل انبوه برف پرتاب کرد.
 کروکودیل
تصویر دیدنی آرواره‌های یک کایمن، گونه‌ای کروکودیل آمریکای جنوبی در منطقه پانتانال در برزیل که توسط ماهی‌های خونخوار پیرانا احاطه شده است.
میمون
تصویر یک تارسیه گونه‌ای میمون کوچک با چشمان بسیار درشت در جزیره بورنئو که نسل آن در معرض خطر انقراض است. عکاس تیم لامان از آمریکا.
کرگدن
یک کرگدن سیاه جنگلی در نزدیکی دریاچه ناکورو در کنیا که به شدت در معرض تهدید انقراض نسل قرار دارد. عکاس گریگ دو توا از آفریقای جنوبی.
چند آلباتروس بال سیاه در آبهای جنوب اقیانوس آرام بر سر یک ماهی جدال می‌کنند. به دلیل کاهش ماهی در زیستگاههای این گونه مرغ دریایی تاکنون از 22 گونه آلباتروس 18 گونه منقرض شده و برآورد می‌شود که هر سال بیش از صد هزار آلباتروس کشته می‌شوند. عکاس توماژ راژینسکی از لهستان.
سگهای وحشی آفریقایی از گونه‌هایی هستند که تنها در مناطقی از قاره سیاه زندگی کرده و به صورت گروهی شکار و زندگی می‌کنند. تصویر یک سگ ماده در نزدیکی لانه‌اش که مراقب توله‌هاست در پارک وحش ونسیا لینپوپو در آفریقای جنوبی. براساس آخرین برآوردها تنها 5 هزار قلاده از این گونه سگ باقی مانده است. عکاس نیل آلبریج از آفریقای جنوبی.
تصویر دیدنی یک وال گونه اسپیرم که به دلیل سر بسیار بزرگ و مکعب شکلش کاملا از سایر وال‌ها تشخیص داده می‌شود. سر بزرگ این وال یک سوم از طول بدنش را تشکیل داده و اکنون به دلیل شکار بی‌رویه نسل آن به شدت در معرض خطر است. عکاس تونی وو از آمریکا.
تصویر یک ببر بنگال در بیشه‌زاری در پارک ملی راتهامبور. انواع گونه‌های ببر در فهرست قرمز انقراض قرار دارند. عکاس اندی روس از بریتانیا.
منبع: jamejamonline.ir/  بهرام افتخاری
Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: