مستند باورنکردنی مرد درختی

بايد اطلاع داشته باشين که از اين اتفاقات نادر کم اتفاق مي افتد و امسال اقاي درخت کم وجود دارند

در اين مستند با افرادي ديگر که همانند اقاي درخت به بيماري هاي عجيب مبتلا شده اند اشنا مي شويد

http://astan.files.wordpress.com/2010/09/frtgfgfg5435t.jpeghttp://astan.files.wordpress.com/2010/09/trtrtrtrtrty.jpeg

پزشکان محلي درماني براي بيماري اين شخص پيدا نکردند. او از کار کندن بازماند و همسرش هم ترکش کرد. دِد مجبور شد در نهايت فقر دو فرزندش را بزرگ کند. فرزندان او، حالا در سن نوجواني هستند.
گرچه خانوده‌اش او را حمايت مي‌کردند ولي او همواره مورد ريشخند و استهزاء ماهيگيران محلي قرار مي‌گرفت.

اما يک پزشک آمريکايي به نام دکتر «آنتوني گاسپاري» بعد از اينکه در شبکه تلويزيوني ديسکاوري يک برنامه مستند درباره اين بيماري عجيب ساخته شد و به نوعي درگير ساخت اين فيلم مستند شد، تصميم گرفت به آقاي «دد» کمک کند. اين متخصص پوست به دهکده دِد در جنوب جاکارتا رفته است و ادعا مي‌کند که بيماري وي را تشخيص داده و مي‌تواند درمانش کند.
بعد از آزمايش نمونه‌هاي ضايعات و خون آقاي دِد، دکتر گاسپاري تشخيص داد که ضايعات پوستي اين بيمار، ناشي از ويروسي به نام ويروس پاپيلوماي انساني يا HPV است. عفونت با اين ويروس بسيار شايع است، ويروسي که در مبتلايان زگيل ايجاد مي‌کند.
اما چرا ضايعات پوستي آقاي دِد به جاي زگيل‌هاي معمولي به اين ترتيب تظاهر پيدا کردند؟ معلوم شد که اين بيمار نوعي مشکل ژنتيکي داشته که باعث اختلال در سيستم ايمني‌اش مي‌شده و در نتيجه سيستم ايمني وي قادر به مقابله و محدود کردن HPV نبوده است.
تعداد گويچه‌هاي سفيد خون دِد، آنقدر پايين بود که در ابتدا دکتر گاسپاري تصور کرد که وي مبتلا به ايدز است اما آزمايشات چنين چيزي را تأييد نکردند. اختلال ژنتيکي اين بيمار بسيار نادر است و احتمال داشتن آن کمتر از يک در ميليون است، طوري که او به جز رنج ناشي از تحمل بيماري پوستي‌اش، زندگي توأم با سلامتي داشته. والدين و برادر و خواهرهاي او بيماري مشابه نداشته‌اند.
دکتر گاسپاري عقيده دارد اين بيماري با مصرف دوزهاي روزانه ويتامين A صناعي،تا حد زيادي قابل درمان است. دکتر گاسپاري مي‌گويد گرچه اين بيمار کاملا از لحاظ ظاهري بهبود نخواهد يافت ولي بعد از درمان زگيل‌ها آنقدر کوچک خواهند شد که به او امکان استفاده از دست‌ها و کار بدهند. او انتظار دارد که بعد از 3 تا 6 ماه درمان ضايعات تا حد قابل ملاحظه‌اي کوچک شوند. بعد از اين مرحله درماني ضايعات باقيمانده با انجماد و جراحي،برداشته مي‌شوند.

دکتر کاسپاري دوست داشت اين بيمار را براي درمان و بررسي نقص ژنتيکي‌اش به آمريکا ببرد ولي مشکلات مالي و همچنين کاغذبازي‌هاي اداري مانع اين کار شد. بنابراين، درمان اين بيمار در اندونزي با کمک پزشکان اين کشور ادامه خواهد يافت.
هم در سايت تلگراف-منبع اين خبر- و هم در سايت شبکه ديسکاوري فيلم‌هاي مربوط به اين بيماري را مي‌توانيد تماشا کنيد.

اطلاعات کامل درباره ويروس HPV را مي‌توانيد در سايت ويکي‌پديا بخوانيد. اما به طور خلاصه بايد بگويم HPV ، يک ويروس داراي DNA است که مي‌تواند هم ضايعات پوستي و هم ضايعات تناسلي ايجاد کند. ضايعات پوستي HPV اشکال مختلفي دارند، مثل زگيل معمولي، زگيل‌هاي کف دست و پا، زگيل‌هاي مسطح و زگيل‌هاي زير ناخن. بعضي از انواع HPV مي‌توانند باعث بدخيمي‌هايي مثل سرطان دهانه رحم شوند.

آقاي «دِد» Dede يک ماهيگير 35 ساله اهل اندونزي است که بعد از اينکه در نوجواني زانويش در حادثه‌اي جراحت برداشت ، دچار بيماري عجيب و غريبي شد، به اين ترتيب که از دست و پايش، زائده‌هايي به شکل ريشه گياهان بيرون زد به طوري که وي از انجام کار روزانه عاجز شد…. توضیحات بیشتر و خرید

Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  گۆڕین )

w

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: