فیلم تلویزیونی «روشنی صبحدم» برای روز عاشورا (+عکس)

تصویربرداری فیلم تلویزیونی «روشنی صبحدم» به كارگردانی جواد مزدآبادی و تهیه‌كنندگی حجت الاسلام محمدتقی انصاری در شهرك غزالی ادامه دارد و تدوین تصاویر همزمان در حال انجام است تا فیلم برای پخش در روز عاشورا از شبكه اول سیما آماده شود.

حجت الاسلام محمدتقی انصاری تهیه كننده در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: نگارش و تحقیق فیلمنامه حدود یك سال به طول انجامید اما پس از تصویب پیش تولید را به سرعت آغاز كردیم و اوایل هفته گذشته كار را با تصویربرداری بخش‌های كوفه در شهرك غزالی شروع كردیم و ظرف یكی دو روز آینده این بخش به پایان می‌رسد و گروه عازم شهرك دفاع مقدس خواهند شد تا بخش نخلستان‌ها و خیمه‌گاه عمر سعد را در شهرك تصویربرداری نمایند.
وی در ادامه افزود: در بیابان‌های اطراف تهران خیمه گاه امام حسین (ع) را تصویربرداری خواهیم كرد . حدود ده جلسه دیگر تصویربرداری به طول خواهد انجامید و با تدوین و صداگذاری هم‌زمان امیدواریم هرچه سریع‌تر مراحل فنی فیلم سپری شده و برای پخش در روز عاشورا از شبكه اول سیما آماده خواهد شد.

روشني صبحدم
روشني صبحدم
تهیه كننده «جابربن حیان» و «غروب بی‌پایان» در ادامه گفت: قصه به گونه‌ای روایت می‌شود كه داستان صبح روز عاشورا به اتمام می‌رسد و ما خیمه‌گاه‌ها را در شب عاشورا خواهیم دید.
تدوین و صداگذاری همزمان به ترتیب توسط حسین مرشد شیرازی و سامان وفایی در حال انجام است و ساخت موسیقی به محمد محمدعلی سپرده شده است.
فیلم داستانی تاریخی را روایت می‌كند. خزیمه جوان زیرك و باهوش پس از بازگشت از سفر به كوفه می‌رسد و به سراغ خانواده نامزدش می‌رود تا قرار ازادواجشان را برای دهم محرم بگذارد اما پدر نصیبه نامزدش حضور ندارد. خزیمه به دنبال پدر نامزدش جاهای مختلف را سرمی‌زند و به ناچار با رئیس شورطه خانه كوفه اشعث كندی مجبور به معامله می‌شود و به سمت عمر سعد می‌رود. قرار است او برای جاسوسی به خیمه‌های امام برود …
روشني صبحدم
روشني صبحدم
در این فیلم حسن جوهرچی، مهران رجبی، میرطاهرمظلومی، حسین توشه، حسن اسدی، اصغر نیكخواه، فاطمه طاهری، سعیده عرب، سودابه علیپور، سیروس صابر، امیر مولوی، حشمت آرمیده، وحید شیخ زاده، هاله میرهادی، حسن ولی‌خانی، كوروش زارعی و… به ایفای نقش می‌پردازند.
تعدادی از عواملی كه در ساخت فیلم همكاری دارند، عبارتند از:
نویسنده فیلمنامه: ابراهیم علی‌برزی/ كارگردان: جواد مزدآبادی/ مدیرتولید: بابك هادی‌پور/ مدیرتصویربرداری: هومن سلماسی/ صدابردار: امیر حاتمی/ طراح صحنه و لباس: محمدتقی انصاری/ طراح چهره‌پردازی: ثمین ثالك/ تدوین: حسین مرشد شیرازی/ دستیار اول كارگردان: حبیب قلی زاده/ برنامه ریز: امیرمسعود اصلاح/ ساخت دكور: سعید محبی/ جانشین تولید: محمد مصری‌پور/ مدیران تداركات: اكبر مصری‌پور، سعید انصاری/ عكاس: داود بهمن
«روشنی صبحدم» به سفارش گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما تهیه و تولید می‌شود.
Advertisements

وەڵامێک بنووسە

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / گۆڕین )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / گۆڕین )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / گۆڕین )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / گۆڕین )

Connecting to %s

%d هاوشێوەی ئەم بلۆگەرانە: